przedszkole warszawa bemowo
0 2 min 3 lata

Chociaż spora część uznaje, że zęby mleczne i tak wypadną więc nie ma konieczności o nie nadmiernie dbać to uprzedzamy, że jak najbardziej jest. Stan mleczaków wpływa nie tylko na późniejszy porost zębów stałych, ale również higienę całej jamy ustnej.

O zęby przedszkolaka dbać powinni przede wszystkim rodzice. Oczywiście, dziecko może samo a nawet powinno umieć posługiwać się szczoteczką natomiast dopilnowanie odpowiedniego i systematycznego szczotkowania powinno należeć do jego opiekunów.

Przede wszystkim należy myć zęby już od pojawienia się tego pierwszego. Ba, dobrą strategią będzie mycie nawet samych dziąseł niemowlaka. Przedszkolak powinien mieć natomiast swoją własną szczoteczkę i korzystać z niej minimum dwa razy dziennie. Co więcej, szczoteczka ta powinna być wymieniana raz w miesiącu. Odkształcone włosie nie będzie dobrze czyścić ząbków, gromadzić się w nim mogą też bakterie a to z kolei prosta droga do zapalenia jamy ustnej czy powstawania innych infekcji.

Kontrastowa mata edukacyjna dla dzieci

Dobrą strategię przyjęła większość przedszkoli. Jak przeczytamy w ofercie tych najlepszych – możemy je znaleźć chociażby w internecie wpisując hasło typu „przedszkole Warszawa Bemowo”, jednym z codziennych obowiązków jest tam właśnie mycie zębów. Cieszy ten fakt bowiem systematyczność doprowadzi do tego, iż codzienna pielęgnacja zębów stanie się nie tylko koniecznością, ale wręcz normą

Z całą pewnością warto wyrabiać dobre nawyki u dzieci już w wieku przedszkolnym. To czas, by wpajać im reguły dbania o własne zdrowie. Mycie zębów powinno być dla nich normalnością, tak samo jak mycie rąk przed obiadem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *