dres do szkoły
0 2 min 2 lata

Dresowe spodnie zaprojektowane zostały w 1920 roku. Początkowo nosili je tylko sportowcy. Z czasem ich sportowe elementy zaczęły przyciągać szerszą publiczność, w tym artystów hip-hopowych, co wpłynęło na rolę dresu w obecnej modzie.

Spodnie dresowe zyskały status w branży modowej od czasu, gdy taniec hip-hopowy był popularny pod koniec lat 80. . Wcześniej dresy kojarzyły się tylko z codziennymi ubraniami. Moda zmieniała się na przestrzeni lat, a dres był od tego czasu noszony w bardziej formalnych odsłonach. Stało się tak głównie za sprawą pandemii koronawirusa.

Czy do szkoły można iść w dresie?

Czy mogę chodzić do szkoły w dresie? To pytanie często rodzice słyszą od swoich dzieci. Jest tak dlatego, że widuje się coraz więcej osób noszących dres nie tylko, gdy uprawiają sport, ale również jako stylizację codzienną.

W niektórych szkołach dress code określony jest regulaminem szkolnym i możliwe, że szkoła zabrania takiego stroju. Warto o to zapytać.

Dres jest zdecydowanie wygodnym outfitem. Wielu rodziców chętnie ubiera dziecko w dres do szkoły. Ma on wiele zalet:

  • łatwo dziecku go zdjąć, gdy się przebiera lub korzysta z toalety
  • nie ciśnie w brzuch
  • nie ma guzików
  • nie krępuje ruchów podczas aktywności na przerwach

Noszenie dresu w szkole przez dzieci ma jednak swoich przeciwników. Część rodziców uważa, że szkoła jest miejscem oficjalnym i wymaga mniej casualowego stroju, niż przy wyjściu na podwórko. W niektórych szkolnych regulaminach można znaleźć zapis, że w dres nie jest odpowiednim strojem do szkoły. Jeżeli jednak szkolne zasady tego nie zabraniają, śmiało można założyć dziecku dres do szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *