dermatologia poznań
0 3 min 3 miesiące

Radzenie sobie z niwelacją problemów estetycznych, takich jak zmarszczki, czy zapadnięte policzki stało się bardziej dostępne – dzięki postępowi w dziedzinie wypełniaczy skórnych. Jednym z najpopularniejszych rodzajów wypełniaczy są te, które zawierają kwas hialuronowy i nie bez powodu dermatologia Poznań korzysta z nich tak chętnie. Spójrzmy bliżej na cechy tego wypełniacza, aby lepiej zrozumieć jego fenomen i miejsce w dzisiejszej medycynie estetycznej.

  • Co warto wiedzieć o wypełniaczach z kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w organizmie, która odgrywa ważną rolę w utrzymywaniu nawilżenia skóry i stawów. Z wiekiem organizm nie utrzymuje już takiej ilości kwasu hialuronowego, jak to miało miejsce w młodości.

Twoje kości, mięśnie, skóra i tłuszcz również stają się cieńsze, co prowadzi do zwiotczenia lub zapadnięcia się skóry wokół policzków, ust, linii szczęki.Zastrzyki z kwasu hialuronowego mogą:

  • przywrócić objętość twarzy,
  • uwydatnić naturalny kontur kości policzkowych,
  • wygładzić zmarszczki.

Z racji tego, że Twoje ciało zawiera już kwas hialuronowy, zabiegi wstrzykiwania oferują wiele korzyści w porównaniu z innymi zabiegami estetycznymi, a najlepszym tego przykładem jest modelowanie policzków kwasem hialuronowym Poznań.

  • Jakie korzyści niesie zastosowanie kwasu hialuronowego w zabiegach medycyny estetycznej w Poznaniu?

Zabiegi z kwasem hialuronowym, które oferuje każda dobra klinika dermatologiczna Poznań są popularne z wielu powodów, rozważmy kilka najbardziej istotnych.

Przede wszystkim cieszą właściwie natychmiastowe wyniki. Po otrzymaniu zastrzyków kwasu hialuronowego efekty można zobaczyć od razu. Skóra staje się jędrniejsza, wydaje się gładsza i wygląda młodziej. W ciągu kilku tygodni po zabiegu efekty zastosowania kwasu stają się jeszcze bardziej widoczne.

Co więcej, odpowiednio zastosowane wypełnienia z kwasem hialuronowym w roli głównej zapewniają nie tylko szybkie, ale też dość trwałe rezultaty, które mogą utrzymywać się od kilku miesięcy do kilku lat, w zależności od stanu skóry. Oznacza to, że nie musisz planować częstych zabiegów pielęgnacyjnych w ulubionej klinice, aby Twoja skóra wyglądała młodo i świeżo przez długi czas.

Dobrą informacją jest również to, że po zabiegu z udziałem kwasu hialuronowego możesz od razu wrócić do codziennych zajęć, bez żadnych przestojów i ograniczeń. Wiele kobiet docenia także fakt, że mogą od razu nałożyć makijaż, bez konieczności czekania kilku dni, aż skóra się zagoi – co jest dodatkowym atutem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *