jak pokochać siebie
0 3 min 3 lata

W sieci często można spotkać się z pytaniami o to, jak znaleźć mentora, który będzie w stanie zrozumieć konkretne potrzeby i na tej podstawie wskazać rozwiązanie codziennych problemów. Wbrew pozorom, nie jest to tak łatwe, jak może się wydawać.

Osób potrzebujących wsparcia w życiu osobistym i zawodowym nie brakuje. Wielu z nas lubi sądzić, że jest w stanie w pojedynkę poradzić sobie z pojawiającymi się przeszkodami, a także wszelkiego rodzaju wyzwaniami, które wymagają podjęcia szeregu ważnych decyzji. Gdy już jednak dochodzi do sytuacji krytycznej, tak rozumiana pewność siebie gdzieś umyka. Stajemy się zagubieni i nie wiemy, jak się zachować.

Oczywiście nie ma w tym nic złego. Odpowiedź na pytanie, jak pokonać siebie nie jest łatwa. To samo tyczy się procesu zmiany swoje życia na lepsze. Żeby faktycznie do niej doszło, potrzebny jest spory wysiłek, na który nie każdy jest gotowy. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z pomocy innych. Najlepiej osób, które znają się na ludzkich emocjach i wiedzą, w jaki sposób odnaleźć, a następnie wykorzystać wewnętrzny potencjał do zmiany oraz działania.

Mowa tutaj, rzecz jasna, o mentorach, zwanych również coachami. Ich wsparcie może okazać się nieocenione. Zazwyczaj skupia się ono na pomocy w podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących codziennego życia, zdrowia czy też pracy. Do tego dochodzi jakże ważna motywacja do działania. Wszystko to może sprawić, że konkretne problemy staną się znacznie łatwiejsze do rozwiązania.

Jak odmienić swoje życie?

Skoro wiemy już, jak bardzo mentor może nam pomóc, warto teraz zastanowić się, jak go znaleźć. W jaki sposób przeprowadzić selekcję i weryfikację specjalistów działających na rynku.

Rozpocząć warto do dokładnego przyjrzenia się dostępnej ofercie. Trzeba sprawdzić, czym dokładnie zajmuje się coach i jak jest w stanie pomóc. W tym celu dobrze jest odwiedzić jego stronę internetową, na której znajdziemy także realizowane przez niego metody, a także programy. Tego typu informację pozwolą wyrobić sobie pierwszą opinię na jego temat.

Następnie dobrze jest przejść do ocen wystawianych przez innych klientów. Często mają oni wiele do powiedzenia na temat wykonywanych ćwiczeń, podejścia mentora i skuteczności świadczonych przez niego usług. Jeśli w przeszłości zdarzały się jakieś nieprawidłowości, na pewno się o tym dowiemy. Tyle wystarczy, by dokonać słusznego wyboru. Pozwoli on czerpać korzyści ze współpracy z mentorem o szerokiej wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *