laryngolog
0 2 min 3 lata

To właśnie jesień i zima jest okresem, w którym najczęściej chorujemy. Osłabienie, nagły spadek temperatur, silne wiatry na pewno nie wpływają korzystnie. To w tym czasie diagnozuje się nie tylko typowe przeziębienia, ale i grypę, zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli czy zapalenie zatok.

Istotnym jest fakt, iż prawie wszystkie, typowe choroby jesienne i zimowe rozpoczynają się tymi samymi objawami – uczucie zmęczenia, osłabienie, senność, katar i ból głowy to najczęściej występujące symptomy. Oprócz tego pojawić się może uporczywy kaszel i gorączka.

Nie należy tracić czasu na samodzielne leczenie chorób domowymi sposobami. Należy je przede wszystkim zdiagnozować chociażby u internisty, który skieruje nas kolejno do następnych specjalistów. Okazuje się, że wiele chorób jest naprawdę niebezpiecznych i może wiązać się z licznymi powikłaniami. Wszystkie należy leczyć dobierając odpowiednią, specjalistyczną kuracją.

Nie ma co ukrywać, że jesiennie i zimowe choroby bardzo często kończą się antybiotykiem. Są i takie schorzenia, które niweluje się mniej lub bardziej inwazyjnymi zabiegami – tak przebiega na przykład leczenie zatok Warszawa, które można wynikać z różnych przyczyn a zbagatelizowanie problemu będzie skutkować niebezpiecznymi dla życia pacjenta powikłaniami.

Oczywiście, warto wspomagać kurację jaką zalecił laryngolog domowymi, naturalnymi sposobami, ale picie miodu, naparu z imbiru czy jedzenie czosnku nie zawsze zapewni nam pełne zdrowie podczas niesprzyjających warunków pogodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *