proktolog warszawa
0 2 min 3 lata

Chociaż problemy proktologiczne są niezwykle powszechne patrząc na stan zdrowia przeciętnego Polaka to sama dziedzina medyczna, jaką jest proktologia nie jest zbyt popularna. Proktolog jest lekarzem, który zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób odbytu i układu odbytniczego i właśnie dlatego ten zakres medycyny nie wiąże się z dużym zainteresowaniem przyszłych medyków. Warto jednocześnie dodać, że to właśnie ta specjalizacja uznawana jest za jedną z najbardziej przyszłościowych. Wszystko dlatego, że choroby odbytu czy jelita grubego występują niestety coraz częściej.

Aby znaleźć gabinet proktologiczny wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „proktolog Warszawa”. Wiele osób szuka tego rodzaju specjalistów na własną rękę, nie pytając o opinię znajomych czy innych lekarzy. Wszystko dlatego, że choroby odbytu są niezwykle krępujące, zaliczają się najczęściej do tematów tabu.

Do proktologa udają się zazwyczaj pacjenci, u których diagnozuje się hemoroidy – to aż 90% przypadków. Medyk ten zajmuje się również leczeniem zespołu jelita drażliwego czy schorzeń dotyczących jelita grubego. Ma do czynienia z polipami odbytu i rakiem odbytu. Co raz częściej leczy też kłykciny kończyste oraz stany zapalne i ropne tej części ciała.

Niestety, pacjenci zazwyczaj zgłaszają się do proktologa, kiedy choroba jest już w stadium zaawansowanym. Niepokojącym objawem, który zmusza ich do wizyty lekarskiej jest krwawienie z odbytu bądź uciążliwe zaparcia czy biegunki. Należy apelować, by nie czekać z konsultacją lekarską bowiem choroby odbytu mogą mieć groźne dla naszego życia powikłania. Wiele z nich udaje się natomiast wyleczyć w początkowej fazie rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *