Zbieranie się wody w organizmie

Wiele kobiet boryka się z kłopotem polegającym się na zbieraniu się nadmiernej ilości wody w organizmie. Najczęściej dolegliwości te ustępują tuż po okresie, zbieranie się wody w organizmie wiąże się bowiem ze zmianami hormonalnymi które mają miejsce w kobiecym ciele. Czy jednak istnieją sposoby, na to by uniknąć uczucia ciężkości oraz napęczniałego brzucha? Istnieją na to pewne sposoby, należy jednak pamiętać o ich zastosowaniu zanim pojawią się u nas pierwsze symptomy zbierania się wody w ciele.
Pierwszym ze sposobów, jest unikanie zbyt dużej ilości soli w potrawach. Sól wpływa na zatrzymywanie się nadmiaru wody w organizmie, przede wszystkim przed okresem. Warto w tym czasie zrezygnować z wizyt w barach z hamburgerami oraz słonymi przekąskami. Na wchłanianie zbyt dużej ilości wody, nagromadzonej w naszym ciele, doskonale wpływa spożywanie bananów. Zawarty w nich potas, sprawia że woda zostaje wydalona z ciała.
Wiele kobiet w czasie zbliżającego się okresu cierpi również z powodu obrzęku stóp oraz nóg w okolicy kostek. Takim schorzeniom sprzyja również wysoka temperatura otoczenia. Aby pozbyć się uczucia ciężkości doskonale sprawdza się kąpiel w chłodnej wodzie.

Comments Closed

Comments for this post are now closed.