Dieta Dąbrowskiej

Kiedy zauważymy, że przybyło nam kilka zbędnych kilogramów lub mamy dość dotychczasowego wyglądu, wtedy z wielkim zapałem poszukujemy diety, która pomoże nam schudnąć. Oczekujemy od niej szybkich efektów. Mamy nadzieję, że nowe, lepsze ciało zrobi na nas piorunujące wrażenie, a całe poświęcenie zostanie również docenione przez ludzi z najbliższego otoczenia. Oczekujemy komplementów i miłych słów uznania, które zbudują naszą pewność siebie i udowodnią, że warto było się męczyć.
Zanim jednak doczekamy się efektów, musimy wybrać odpowiednią dietę. Taką, która nie będzie zbytnim szokiem i obciążeniem dla organizmu. Nie można przecież przesadzać z odchudzaniem, bo może to przynieść więcej szkody niż pożytku. Żeby uzyskać pożądane efekty musimy odchudzać się z głową. Najlepiej pod nadzorem dietetyka lub lekarza.
Możemy zastosować między innymi owocowo-warzywną dietę doktor Ewy Dąbrowskiej, o której mówi się w samych pozytywach. Dąbrowska, jako lekarz, ułożyła dietę rozsądna, zbilansowaną i skutecznie wspomagającą odchudzanie. Dieta Dąbrowskiej polepsza również stan zdrowia, co dowiodły liczne przykłady wyleczenia po zastosowaniu kuracji.
Chodzi w niej przede wszystkim o oczyszczenie organizmu z toksyn przez kilkudniową głodówkę. I to są chyba najtrudniejsze dni całej diety, ponieważ może się pojawić osłabienie, bóle głowy i inne nieprzyjemne reakcje. Niestety ten etap jest konieczny i nie da się go pominąć. Okazuje się bowiem, że nasz organizm nie może prawidłowo funkcjonować, jeśli znajdują się w nim niepożądane drobnoustroje. Do zdrowego odżywiania możemy przystąpić dopiero wtedy, gdy nasz organizm pozbędzie się szkodników. Wtedy przechodzimy do drugiego etapu diety Dąbrowskiej, czyli upragnionego jedzenia. Koniecznie musimy zaopatrzyć się teraz w owoce i warzywa, które wspomagające odchudzanie. Dlaczego właśnie te produkty wybrała Pani doktor do swojej diety? Pewnie dlatego, że mają w sobie niewiele kalorii a dostarczają dużą dawkę witamin. Oto cała zagadka.
Jeśli nie mamy ani czasu, ani chęci na samodzielne przygotowywanie posiłków, to pomocne mogą być ośrodki, które organizują wczasy odchudzające. Uczestnictwo w takim turnusie ma wiele plusów. Przede wszystkim znajdujemy się tam pod opieką lekarzy i co najważniejsze — nie musimy gotować. Na wczasach odchudzających możemy poznać również innych ludzi, którzy zmagają się z podobnymi problemami jak my. Możemy wspólnie z nimi spędzać aktywnie czas, co z pewnością przyspieszy efekty kuracji. Integracja z takimi osobami wpłynie dobrze na nasz umysł — uświadomimy sobie, że nie zostaliśmy sami ze swoim problemem z nadwagą. Pobyt na wczasach będzie dla nas również odskocznią od dnia codziennego i pewnie spodoba nam się do tego stopnia, że nie będziemy chcieli wracać do szarej rzeczywistości.

Comments Closed

Comments for this post are now closed.